PRINTS FOR QUEERS

DENİZ AKKAYA

Baskı, yeraltı kuir sanatçılarının ve eski Drag Race yıldızlarının portrelerini içeriyor ve Rainbow Railroad için para topluyor.

Londra merkezli fotoğrafçı Matt Ford, Trans Pride’ın Kurucusu, Drag Race UK’den tanınmış yüzler ve Londra’nın en sevilen kuir mekanlarından bazılarının küratörleri de dahil olmak üzere Londra’nın en sevilen ve saygı duyulan kuirlerinden bazılarını bir araya getirdi. Görüntüler, kendi kuirliği ve cinselliği ifade eden abartılı korkusuzluğu yansıtıyor.

Baskı, yeraltı kuir sanatçılarının ve eski Drag Race yıldızlarının portrelerini içeriyor ve Rainbow Railroad için para topluyor.

Rainbow Railroad, cinsel yönelimleri ve cinsiyet kimlikleri nedeniyle zulme maruz kalan LGBTQI+ bireylere yardım eden, kar amacı gütmeyen küresel bir kuruluştur. Yerinden edilmiş insanların her zamankinden daha fazla olduğu bir zamanda, LGBTQI+ bireyler sistemik, devlet destekli homofobi ve transfobi nedeniyle benzersiz bir şekilde savunmasız durumda bırakılıyorlar. Bu faktörler onları ya kendi ülkelerinde yerinden eder ya da zarardan kaçmalarını engeller.

Rainbow Railroad sayesinde daha fazla LGBTQI+ birey, zulümsüz bir yaşama erişebilecek. Kuruluşlarından bu yana, 1.600’den fazla LGBTQI+ bireyinin acil durum yerleştirme ve diğer yardım biçimleri yoluyla güvenliğe erişmesine yardımcı oldular.


ÖNERİLEN