YENİ ARZU NESNELERİ: RENDEZ-VOUS & COUSSIN

DENİZ AKKAYA

Önümüzdeki bahar, Louis Vuitton’un seçkin yeni çantası Rendez-Vous, randevularınızın vazgeçilmez bir parçası olacak!

Neo-klasik çizgileri ve tasarım detayları ile değerli günlüklerimize atıfta bulunan Rendez-Vous çanta, mütevazi lüks yaklaşımıyla beraber Maison’un en yüksek seviyedeki zanaat anlayışını yansıtıyor. En kaliteli deriden dış yüzeyi ve üç ayrı iç bölmesi bulunan model, kullanıcıya müthiş bir konfor sağlıyor. İç kısmının Monogram işlemeli jakar ile süslendiği ve iç bölmelerinin asma kilit ile korunduğu Rendez-Vous, zincir askısıyla beraber şık görünümünü vurguluyor. Çıkarılabilir askısıyla bir dizi taşıma seçeneği de sunan çanta, ister çapraz askılı ister omuz üzerinde isterse de elde tutularak farklı stil varyasyonları sunup, stil kodlarının kişiselleştirilmesi konusunda ilham veriyor. Zarafet sembolleri siyah ve deve tüyüne eklenen kırmızı renk seçeneğiyle Rendez-Vous, hem saf zarafetin hem de gizemli çekiciliğin sembolü oluyor.

Louis Vuitton Kadın Koleksiyonları Artistik Direktörü Nicolas Ghesquière’in, maskülen ve feminen stiller arasındaki farklılığı ortadan kaldıran, cinsiyetsizlik üzerine düşüncelerinin yansımasından doğan bir çanta olan Coussin, İlkbahar-Yaz 2021 koleksiyonun en son üyesi. Bu yeni ikon, tarafsızlık veya cinsiyet akışkanlığı olarak adlandırılabilecek bir tutumla kendi karakterini yaratarak, bütün bir ifade alanını çağrıştırıyor. 

Çok sayıda kapitone bölmesi ile kişinin değerli eşyalarını koruma altına alan ve yumuşak kuzu derisi ile sarmalanan çanta adeta arkadaş sıcaklığını hissettiriyor. Coussin, metalik tonlardan, radikal tonlara kadar uzanan keskin renkleri ve çıkarılabilir zinciri, güçlü ve geometrik tasarımıyla göz alıcı bir forma sahip. Sağladığı kullanım alternatifleri ile son derece konforlu bir deneyim sunan çanta, ister çapraz askılı, ister omuz üzerinde ister kol altında kıvrılarak olsun, zarafet ve kişiliği zahmetsizce birleştirerek stil özgürlüğünü yeni boyutlara taşıyor.


ÖNERİLEN