TIKTOK + TINDER= SNACK!

DENİZ AKKAYA

Video öncelikli arkadaşlık uygulaması Snack, yeni jenerasyonun romantizmine yeni bir şekil veriyor: daha az gerilim, daha rahat flört.

Genç nesiller göz önünde bulundurularak tasarlanan ilk video mobil arkadaşlık uygulaması olan Snack, Gen Z yatırımcılarına açılıyor. Girişim geçtiğimiz hafta, AngelList’te kendi Gen Z Sendikasının lansmanını duyurdu. Şirket, şubat ayında da modern, TikTok tarzı tanışma uygulaması için 3,5 milyon dolarlık tohum fonunu duyurmuştu.

Uygulamada kullanıcılar, eşleştirilmek için feed’lerinde başkalarının beğeneceği videoları paylaşıyorlar. Snack, videoların kullanıcıların ilgi alanlarını ve yaşam tarzlarını daha iyi sergilemelerine ve kişiliklerini statik fotoğrafların yapamayacağı şekilde göstermelerine olanak tanıdığına inanıyor. İki kişi birbirinin videolarını beğendiğinde, birbirlerine doğrudan mesaj göndermeye davet ediliyorlar.

Bu deneyim, tanışma uygulaması olarak yaratılmış TikTok üzerinden iletişim kurmak gibi! Aslında Snack, TikTok’un üçüncü taraf uygulamaları için yeni Oturum Açma SDK’sını benimseyen ilk uygulamalardan biridir ve bu, Snack kullanıcılarına TikTok videolarını profillerinde yeniden paylaşma olanağı sağlar.

Sağa sola kaydırdığınız tanışma uygulamalarını ve ardından gelen mesaj atma baskısını unutun!

Gen Z, Tinder’da veya herhangibir uygulamada eşleştiklerinde, konuşmayı Snapchat veya Instagram’dan devam ettiğini farkeden Snack’in yaratıcıları, piyasada bir boşluk olduğunu fark ettiler. Kullanıcıların ilk konuşmayı başlatma baskısını istemediklerini, bunun yerine birbirlerinin hikayelerini ve gönderilerini takip ederek zamanla iletişime geçmeye daha yatkın olduklarını fark etmeleri, Snack’i doğurmuş.

Nesli tükenmekte olan ‘yeni insanlarla tanışma’ eylemini, kurtarmaya geliyor gibi duruyor Snack!


ÖNERİLEN