THE BRITISH ISLES by JAMIE HAWKESWORTH

DENİZ AKKAYA

Jamie Hawkesworth hem memleketinin hem de halkının onurlu ve kişisel portrelerini sunma vizyonunu, yeni fotoğraf kitabı The British Islands’da da ortaya koyuyor.

The British Isles, MACK tarafından, yaz başında piyasaya sürülecek. Çekimleri 13 yıl süren kitap, kendi kendine kargaşa yaratan bir ülkeye alternatif bir bakış açısı getiriyor: öğrenciler ve rahipler; mülkler ve şantiyeler…

Jamie, oldukça siyasi bir diskur ile, bu insanların ve alanların etkiledikleri süjeleri ne derecede gölgede bıraktıklarını gözler önüne seriyor.

The British Isles, Jamie Hawkesworth’ün merceğinden, Birleşik Krallık’ta on üç yıllık bir yaşamın hikayesidir. Bu portre ve manzara dizisinde Hawkesworth, kendi ülkesinin günlük dokusunu oluşturan karakterleri ve alanları araştırıyor.

Bu fotoğraflar Britanya tarihinin bu olaylı döneminin alternatif bir tarihini gösteriyor; kemer sıkma, referandum, kutlama ve çatışmayla noktalanan bir dönem. Jamie’nin bu yeni kitabı, tarihsel bir belge gibi, bireylerin, binaların ve doğal anların Hawkesworth’un cömert ve asil gözüyle doldurduğu Birleşik Krallık’ın radikal biçimde demokratikleştirici bir portresini sunan bir merak egzersizi niteliğinde.


ÖNERİLEN