STELLA MCCARTNEY AUTUMN ’21: OUR TIME HAS HOME

DENİZ AKKAYA

Stella McCartney, Londra’yı yeniden vahşileştiren, özgürce yaşayan ve sürdürülebilir lüks parçalar giyerek insanlar arasına karışan hayvanların görkemli fantezisini yansıtan Sonbahar 2021 kampanyası ‘Our time has come’ı sundu…

Hayvanların eşit varlıklar olduğunu işleyen kampanya videosu, Humane Society International’ın (HSI) vahşi kürk ticaretini hem Birleşik Krallık hem de küresel olarak sona erdirmek için yarattığı kampanya dilekçelerini destekliyor. İngiliz komedyen David Walliams tarafından sarkastik bir belgesel olarak anlatılan kahraman filmi, Stella’nın mizahını yansıtıyor. Filmin yönetmenliğini ünlü ikili Mert & Marcus üstleniyor.

“Bu kampanyada ciddi bir konuyu ele almak istedim: kürk kullanımına son vermek. İster Birleşik Krallık’ta satılsın, ister küresel olarak, barbarlık sınır tanımıyor ve bu çaba, hayatımın moda endüstrisine bir vicdan kazandırma misyonunun anahtarıdır. Humane Society International ile ortak olmaktan ve yaptıkları inanılmaz iş konusunda farkındalık yaratmaya yardımcı olmaktan gurur duyuyorum – lütfen şimdi dilekçelerini imzalayarak bu korkunç uygulamayı sona erdirmek için bize katılın” diyor Stella McCartney.

Humane Society International başkanı Jeffrey Flocken, “Stella McCartney’nin kürksüz moda konusundaki ilham verici liderliği rakipsiz, bu yüzden kürk zulmüne küresel bir son verilmesini isteyen bu heyecan verici yeni girişimde onunla ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Kürk fabrikası çiftliklerindeki milyonlarca hayvan, kürk ticareti için mahrumiyete ve acıya katlanıyor ve vahşi doğada mahsur kalan ve boğulan hayvanlar da kimsenin ihtiyaç duymadığı moda ürünleri için çok acı çekiyor. Stella McCartney ve onun ünlü savunucularının kürke hayır demenin zamanının geldiğini söylemek için yanında olmaktan gurur duyuyoruz ”diyor.

Bu acımasız ahlak anlayışını moda aracılığıyla ileriye taşıyan Sonbahar 2021 koleksiyonu %80 çevre dostu malzemelerle üretildi ve bu da onu İngiliz moda evinin bugüne kadarki en sürdürülebilir koleksiyonu haline getiriyor.

2001 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana hiç tüy, kürk veya deri kullanmamış olan Stella McCartney, küresel değişim gruplarından Humane Society International’ın tüm ülkeleri kürk çiftçiliğini yasaklamaya çağıran Stop Deadly Fur  adlı dilekçesini imzalamaya çağırıyor hepimizi; ve kürk ticaretin COVID-19 salgını sırasında hem insan hem de hayvan yaşamları için oluşturduğu tehlikenin altını çiziyor.

Her yıl 100 milyondan fazla hayvan kürkü için öldürülüyor – Stella McCartney’nin ‘Fur Free Fur’ kullanması 60.000 hayvan ölümünü önlemeye yardımcı oluyor. Marka aynı zamanda HSI’ın ‘Fur Free Britain‘ dilekçesi için farkındalık yaratıyor ve Birleşik Krallık hükümetini kürk ithalatını ve satışını yasaklamaya çağırıyor.


ÖNERİLEN