PRADA HOLIDAY 2021 KAMPANYASI: A MIDWINTER’S NIGHT DREAM

Prada Holiday 2021 kampanyası “A Midwinter’s Night Dream” için çığır açan bir teknoloji kullanılarak hem yıldızları hem de izleyicileri sinematik bir rüyaya taşıyor.

Sinema bir fantezidir: moda gibi, hayalleri hayata geçiren bir zanaat. Sinema her zaman Prada’ya ilham verdi – karmaşık hikaye anlatımını, daha fazla anlatıyı ve daha derin anlamları çağrıştırdı. Prada’nın önde gelen Hollywood aktörlerinin yer aldığı kampanya mirasının evriminde, Holiday 2021 için dört yeni yetenek ilk kez Prada sahnesine çıkıyor: Julia Garner (Ozark, The Assistant, Inventing Anna), Shira Haas (Unorthodox, Asia), Louis Partridge (Pistol, Enola Holmes) ve Taylor Russell (Waves, Bones & All). Yıldızlar, donmuş bir arazide arayış içindeyken bir kış sahnesinde karşımıza çıkıyorlar. Daha sonra bu fevkalade karlarla kaplı yerin Los Angeles olduğunu görüyoruz. Kutlama için tasarlanmış koleksiyonla bürünmüş sanarçılar, tatil sezonunun tanımı olan neşeli bir buluşmaya doğru ilerliyorlar.

Film ve modayı birleştiren bu kısa film, kült senarist ve yönetmen Mary Harron’ın (American Psycho, The Notorious Bettie Page, Daliland) orijinal hikayesine ve senaryosuna dayanıyor ve daha önce de marka ile çalışmış bir yetenek olan Glen Luchford tarafından yönetiliyor. Yaratıcı alanlar arasındaki bir başka geçişte, kampanyanın görüntüleri film karelerinden alınıyor ve her biri esrarengiz bir anı yakalayan cesur sinematik panoramalar olarak sunuluyor.

Sinemanın zengin tarihi boyunca sürekli olarak yolculuk hikayelerinin anlatıldığını görürüz: burada ise, 21. yüzyıl teknolojisi ile hayata geçiyorlar. ‘A Midwinter’s Night Dream’, The Mandalorian için orijinal olarak tasarlanmış bir sanal efekt aracı olan Volume’u kullanıyor. The Volume – aynı hikaye gibi – aktarıcıdır, ortamları yeniden yaratır ve yeni gerçekler icat eder.

Moda ve film yapımcılığı, insanları ortak deneyimlerde bir araya getiren bir hikayeyi aktarma arzusunda birleşiyor. Prada Holiday 2021 kampanyası, sinema, moda, topluluk ve hayalin bir kutlamasıdır!

Krediler:

  • Fotoğraf ve film: Glen Luchford
  • Kreatif direktör: Ferdinando Verderi
  • Yetenekler: Julia Garner, Shira Haas, Louis Partridge, Taylor Russell


ÖNERİLEN