PHARRELL’DEN MUTLU BİR MEKAN: THE GOODTIME HOTEL

GAMZE YEŞİLDAĞ

Sanat dünyasından isimler deneyimlerini ve hayal güçlerini kendi alanları dışında bir yerlere yönlendirdiğinde genellikle eşsiz sonuçlar ortaya çıkar.

Bunun son örneklerinden biri de Pharrell Williams’ın ortağı David Grutman ile birlikte Miami’de açtığı The Goodtime Hotel. Bu aslında ikilinin Miami Design District’deki restoranı Swan’dan sonraki ikinci projeleri.

266 odalı bu oldukça büyük otel kentin bir nebze terk edilmiş tarihi alanı olan South Beach’te. Proje yaklaşık 1000 metrekarelik açık alanıyla çevresindeki art deco mimariyi yeniden yorumlarken beklenmedik ve sürprizli bir mekân yaratmış. 15 Nisan’da açılan otelin çevresine yeniden hayat vereceğini düşünen ikili hayatları boyunca bu proje için hazırlandıklarını ve iş birliklerini bir üst seviyeye taşıdıklarını söylüyor.

Pharrell ve Grutman’ın 3 yıldır üzerinde çalıştıkları bu projeye pandeminin çıkardığı zorluklar da engel olamamış. Restoran, alışveriş alanı, bar, açık bir gym, beach club ve iki havuz bulunan otel böyle bir dönemde yüksek dozda pozitiflik aşılamayı başaracak gibi görünüyor. İç mekân tasarımını Ken Fulk’un yaptığı projede birbirinden birçok farklı renk, doku ve materyal bir arada kullanılmış. Pozitif, neşe saçan pastel tonlarda, eklektik ve egzotik bir kıyı evi tadındaki otel aynı zamanda nostaljik bir his barındırıyor.

İki kat yüksekliğinde ve bitkilerle dolu lobiden geçerek gidilen havuzun çevresinde iç mekân renklerini devam ettiren kabinler ve localar var. İki havuz arasında, palmiye heykelleriyle bezeli açık koridor konukları bara ya da güneşlenme alanına götürebilir.  Pastel yeşil ve pembenin hâkim olduğu, manzaralı ve iç açıcı odalarda ekibe göre “ihtiyaç duyulabilecek her şey var, fazlası değil”.

Pharrell’in Happy şarkısının bir mekânda vücut bulmuş hali diyebileceğimiz otel adının hakkını veren bir deneyim sunuyor. Varlığıyla çevresine de katkı sağlaması istenen otel web sitesinde yerel müzeleri, barları ve restoranları listeleyerek ilk adımı atmış gibi.


ÖNERİLEN