MAX MARA RESORT 2022: LOCAL COLOR

DENİZ AKKAYA

Son zamanlarda en çok hayalini kurduğumuz şey, seyahat etmek. İlhamını ve ismini Truman Capote’nin ‘Local Color’ından alan MaxMara resort 2022 koleksiyonu, bizleri hayal kurduğumuz güzergahlara götürüyor.

Bir yerde gerçekten bağlantı kuracak kadar uzun süre kalmanız gerektiğini ve oraya ulaşmanın, uçak yolculuğunun, tekne yolculuğunun veya tren yolculuğunun hakkında yazmaya ve giyinmeye değer olabileceğini hatırlatıyor.

Max Mara’nın modern kuğu, hayatı Capote’nin yazdıklarından çok daha karmaşık olsa da, her durumda mükemmel olmayı sever. Kariyer, aile, arkadaşlar, eğlence; her şeyi istiyor, her şeyi hak ediyor! Max Mara, gardıroplarını yeniden düzenlemek için her mevsim Plaza Athénée, Paris’e gelen ikonik kadınların hayatından bir bölümü yeniden yazıyor. Koleksiyonda yüzyıl ortası silüetler, çağdaş, her yere taşınabilen zarafete sahip bir koleksiyon için spor giyim tonlarıyla yeniden işlendi.

1950’lerden beri moda sosyetesinin oyun alanı olan Ischia adası, Napoli Körfezi’nde yer almaktadır. Lansmanın düzenlendiği yer Hotel Mezzatorre, dönemin gezgin grubunun favorisi olmasının yanı sıra, bizleri seyahatin altın çağına götürüyor. Bu grubun kalbinde, alışveriş gezileri, partiler ve modaya uygun kaçamaklarla ilgili hikayeleri, yazar Truman Capote’nin eserlerine de ilham oluyor. Kendi deyimiyle “Kuğuları”, mükemmellik arayışında ihtişamlı bir yaşam sürüyor. Koleksiyona adını veren ‘Local Color’ adlı kitabı, Ischia’da geçirdiği dört aydan ilham alan bir makaleyi içeriyor ve insanların seyahat deneyimlerinin tadını çıkarmak için zaman buldukları bir dünyayı hayatın en büyük zevklerinden biri olarak tasvir ediyor. Max Mara bu koleksiyonla yeni nesil kuğulara bakıyor: karmaşık ama aynı derecede çekici hayatları olan çalışan kadınlar.

Gösterinin filmininin yönetmenliğini Ginevra Elkann yapıyor. İlk filmi ‘Magari’ 2019’da vizyona giren yetenekli yönetmen, Londra Film Okulu’nda eğitim gördü ve Bernardo Bertolucci ve Anthony Minghella ile çalıştı.


ÖNERİLEN