MARKALARIN YENİ YILDIZI: HOYEON JUNG

DENİZ AKKAYA

Yeni hit Netflix serisi Squid Game başrollerinden HoYeon Jung, dizinin her geçen gün artan popülerliğiyle birlikte tüm markaların çalışmak istediği it-girl oldu.

Muhtemelen çağımızın en çok konuşulan TV şovlarından biri olan Squid Game, yayınlanmasından bu yana birçok endüstriyi etkiledi. Squid Game, Netflix’te yayınlanmasından birkaç gün sonra, ABD’de bir numaraya oturan tarihteki ilk Kore draması oldu. Jung, oyunculuğa ilk adımını Squid Game ile atmış oldu. Jung dizi yayınlandıktan sonra bir aydan kısa bir sürede 12 milyonun üzerinde takipçi kazandı ve Instagram’daki en popüler Koreli aktris oldu. Model-aktris, Seul’deki Dongduk Women’s University modellik bölümünden mezun aslında.

Squid Game ile oyunculuk kariyerine başlamadan önce modellik yapan Jung, 2016 yılında Louis Vuitton için yürüyerek ilk global defilesine çıktı ve sonrasında Chanel, Fendi, Bottega Veneta, Versace, Marc Jacobs ve MaxMara gibi isimler için yürüdü; Kore Next Top Model yarışmasının 4. sezonunda da ikinci oldu. Gösterinin popülaritesinin ardından oyuncu, lüks markaların birlikte çalışmak istediği bir isim haline geldi.

As we keep watching the model-actress in awe, there’s no doubt she’ll keep making waves in the industry.

Salı günü Louis Vuitton, Jung’u Küresel Meclis Elçisi olarak tanıttı. Netflix k-dramında Kang Sae-byeok’u (No. 067) oynayan Koreli model ve oyuncu, Louis Vuitton’un moda, saat ve mücevher alanındaki en yeni küresel elçisi olmuş oldu. Bu onura sahip olan diğer ünlüler arasında BTS, Sophie Turner ve Naomi Osaka yer alıyor.

Louis Vuitton’un kreatif direktörü Nicolas Ghesquière, “HoYeon’un büyük yeteneğine ve fantastik kişiliğine hemen aşık oldum ve birkaç yıl önce Louis Vuitton’da başladığımız yolculuğun bu yeni bölümüne başlamayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Jung, “Oyunculuk kariyerime modellik yaptığım marka Louis Vuitton ile başlamak benim için bir onur” dedi. ‘Louis Vuitton için küresel bir elçilik yapacağım tüm anları sabırsızlıkla bekliyorum.’

Aktris aynı zamanda Adidas Originals’ın en son Adicolor kampanyasının yüzlerinden biri. Adicolor, spor ve sokak giyim markasının klasik görünümüne modern yaklaşımlar kazandıran koleksiyonudur. Adicolor, Adidas’ın klasik görünümüne modern yaklaşımlar kazandıran koleksiyonudur.


ÖNERİLEN