MARKALARIN ONUR AYI KOLEKSİYONLARI

DENİZ AKKAYA

Onur ayının gelişiyle rengarenk koleksiyonlarını lanse eden markalar, yalnızca queer bireyleri kutlamıyor, aynı zamanda LGBTQ+ gençliğine sosyal bir bağlılıklarını da gösteriyorlar.

Onur ayı geldi! Hal böyle olunca markalar birer birer ‘Pride’ koleksiyonlarını tanıtmaya başladılar. Markaların Onur ayı koleksiyonları toplumsal konumlarını yansıtmalarında büyük önem taşıyor. Ancak tüketici olarak ‘queerbating’ kurbanı olmamaya dikkat! Markaların yalnızca Onur ayından kâr etmekle kalmayıp, aynı zamanda LGBTQ+ bireylerine ellerinden geldiğince yardımda bulunduklarından emin olun.

Sizler için markaların Onur ayı koleksiyonlarını ve hangi markaların karlarını LGBTQ+ bireyleriyle paylaştığını yazdık:

Balenciaga

Markanın Onur ayı koleksiyonu, “GAY PRIDE BALENCIAGA 2021” ve gökkuşağı bayraklı “GAY” yazılı iki sweatshirt’ten oluşuyor. İki model de Onur ayını basit ve direkt bir şekilde kutluyor.

Calvin Klein

Calvin Klein, 2021 ‘Pride’ koleksiyonunu tanıttı! Geniş koleksiyon, bikiniler, terlikler, çantalar, gömlekler, şortlar, kapüşonlular ve ‘jockstrap’ler dahil olmak üzere Pride için ihtiyaç duyabileceğiniz hemen hemen her şeyi içeriyor.

UGG

Ugg, Onur ayı için, parlak, rengarenk ve kabarık harika bir kapsül koleksiyon çıkardı! Koleksiyon, görünümünüzü tamamlamanıza yardımcı olacak benzer gökkuşağı tasarımlarına sahip sweatshirt’ler ve üstler de içeriyor. Ugg aynı zamanda yalnızca bu aydan kar etmekle kalmıyor, kapsül koleksiyondan satılan her çift ayakkabı için GLAAD’e 25$’lık bağış yapacak. Markanın hedefi, Haziran ayının sonuna kadar 125.000$ bağışta bulunabilmek.

Dr. Martens

Dr. Martens, Onur ayı şerefine, dünyanın en büyük intihar önleme ve kriz müdahale organizasyonu olan The Trevor Project ile beşinci ortaklığı dahilinde, organizasyona 100.000$ bağışlayacak.

Converse

Converse, altıncı Onur ayı koleksiyonunu sundu. Markanın koleksiyonu, kendini sevme yolculuğunu araştırıyor. Koleksiyonda Chuck 70, Chuck Taylor All Star ve Run Star Hike modelleri gökkuşağına bürünürken; koleksiyonda aynı zamanda terlikler de yer alıyor. Marka, Converse By You programı aracılığıyla tüketicilerin biseksüel, panseksüel, lezbiyen, non-binary, transseksüel ve birlik bayraklarından ilham alan ‘All Star’ yamaları ile ürünlerini kişiselleştirme fırsatı sunuyor. Buna ek olarak, Converse’in It Gets Better Projesi ile devam eden ortaklığı dahilinde, elde edilen gelirin bir kısmı, bireyleri Onur ayı ve sonrasında TikTok ve Twitch’te yaratıcılıklarını ifade etmeye teşvik etmek için kar amacı gütmeyen kuruluşa gidecek.

Adidas

Spor markası, LGBTQ+ topluluğundan ilham alan grafiklere sahip bir dizi giysi ve ayakkabı çıkardı. Ancak Adidas gelirlerinin hiçbir bölümünü LGBTQ+ kuruluşları ve dernekleriyle paylaşmıyor.


ÖNERİLEN