LÜKS GÜZELLİK: VALENTINO BEAUTY

DENİZ AKKAYA

Nisan ayında yapılan ilk duyurunun ve geniş endüstri beklentisinin ardından Valentino, geçtiğimiz hafta lüks yeni güzellik markasının ilk koleksiyonunun lansmanını yaptı.

Valentino yaratıcı Direktörü Pierpaolo Piccioli, lansmanın basın bülteninde “güzellik doğrudan duygularımızın yoğunluğuyla bağlantılı. “Gerçek benliğimize ne kadar çok bağlıysak, dışarıya da bunu o kadar çok gösterir ve ışıldarız. Valentino Beauty hayalperestler içindir,” diyor. Koleksiyonun merkezi, markanın kırmızıları, pembeleri, nude tonları, morları, mercanları, turuncularını kapsayan 50 farklı renge sahip Rosso Valentino ruj serisi. Bu seri iki dokuya sahiptir: kadifemsi mat ve saten. 50 renkten 15’inin dolum kartuşları da satışta olacak. Bu sürdürülebilir hareketiyle marka, Valentino’nun gezegenin ve gelecek nesillerin geleceğine bağlılığını gösteriyor. Markanın fondöten serisi ise 40 farklı tondan oluşuyor. Marka bu seriyi, “Her kıtadan, sekiz ülkede 5.000 kadının cilt tonları üzerinde yapılan kapsamlı araştırma” sonucu geliştirmiş. 

Koleksiyondan bir başka göze çarpan ürün ise Piccioli tarafından tasarlanan bir aksesuar-makyaj melezi olan “Go-Clutch”. Bir iPhone’dan daha küçük olan ve pudra ve bir mini ruj barındırabilen (değiştirilebilen veya yeniden doldurulabilen) mini kırmızı dikdörtgen clutch, ilk olarak Valentino 2017 Bahar defilesinde görülmüştü. Bu parça, aynı zamanda 235$’lık fiyatı ile, koleksiyonun en pahalı parçası.

Koleksiyonda, bahsi geçen ürünlere ek olarak sekiz adet mini ruj, üç adet çift uçlu eyeliner, üç adet kaş ürünü, sekiz adet far paleti, siyah maskara, bronzer, glitter, far veya allık olarak kullanılabilen 12 adet toz pigment bulunmaktadır.  İlk lansmana göre oldukça geniş bir koleksiyon olduğunu söylemek yanlış olmaz. Valentino Beauty’i 1 Haziran itibariyle ABD’de ön-sipariş edebilirsiniz. Koleksiyonun yaz boyunca uluslararası olarak da satışa çıkması bekleniyor.


ÖNERİLEN