LOEWE’NİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ADIMI

DENIZ AKKAYA

Hermes’in mantar deri kararının ardından, İspanyol marka da klasik ‘Woven’ çantasının, sürdürülebilirlik çabaları dahilinde yeniden tasarlanacağını duyurdu.

Örme çantanın yeni versiyonu, tamamıyla önceki koleksiyonlardan artan derilerden üretiliyor.

Jonathan Anderson’ın 2015 İlkbahar/Yaz ilk Loewe koleksiyonunda ilk kez sunulan örme sepet çanta, sürdürülebilir bir güncelleme ile yenileniyor. Fazla deriden üreteceği küçük çantalar ile Loewe, Surplus Project adlı girişimini de başlatmış oluyor. Marka bu girişim ile, çevre üzerinde en düşük etkiye sahip en yüksek kaliteli deriden güzel parçaların nasıl yeniden kullanılabileceği ve yaratılabileceğini göstermek istiyor. 

The Surplus Project (Fazlalık Projesi), çeşitli geri dönüştürülmüş, upcycled ve organik tekstillerle oluşturulan yeni Eye/Loewe/Nature koleksiyonunu takip ederek Loewe’yi daha sürdürülebilir bir marka olma yolunda bir adım daha ileriye taşıyor. Ekibin geçmiş sezonlara ait kullanılmayan deriden aksesuarlar ürettiği bu proje ile moda evi döngüsel modaya doğru bir adım atıyor.

Bu, markanın ihtiyaç fazlası malzemelere yöneldiği ilk koleksiyon değil – Loewe, yakın zamanda geri dönüştürülmüş, upcycled ve organik tekstiller kullandığı bir gözlük koleksiyonu da çıkartmıştı.


ÖNERİLEN