LA’IN GİZLİ MÜCEVHERLERİ: EASTSIDE BARLARI

ASLI AKAL

Los Angeles’da artan konut fiyatları ve son yıllarda Hollywood aktörlerinin bile sık sık tercih ettiği bir bölge haline gelmesiyle Eastside, bir nüfus artışı yaşadı. Kreatifler, sanatçılar, patenciler ve hatta ünlülerle birlikte takılabileceğiniz Eastside’ın yerel cevherlerinin bazılarını sizler için yazdık…

CHA CHA LOUNGE Silverlake

En popüler kreatifler ve kaykaycılar için harika bir alan olan Cha Cha Lounge, kapılarını 2005 yılında o zamanlar bilinir olmayan Silverlake semtinde açtı.

Çatı katına sahip loş ışıklı bir bar, Los Angeles’ın havalı çocuklarıyla birlikte Tijuana’daymış gibi hissetmenizi sağlıyor. Siyah ışık sanat eserleri ile vurgulanan drag queen portreleri ile çeşitli Meksika temalarının bir karışımı. Cha Cha Lounge, 2$’lık indirimli saat fırsatlarının, langırt masalarının, fotoğraf kabininin ve eklektik temalı bir otomatın keyfini çıkarmanızı sağlıyor. Ayrıca, insan boyutundaki karton Willie Nelson’a merhaba demeyi de sakın ha unutmayın!

ZEBULON Frogtown

Frogtown’ın kalbinde yer alan Zebulon, Los Angeles’a bir NYC dokunuşu getiriyor. Aslen Williamsburg’da kurulan bu Fransız bistro / konser salonu, geniş bir şarap menüsünü eklektik müzikle harmanlıyor. Ön kafede espressonuzu yudumlayabildiğiniz mekanda aynı zamanda caz, alternatif rock ve dünya müziği sanatçılarına ev sahipliği yapan DJ seti ile arka tarafında geniş bir etkinlik alanı bulunmaktadır. Ty Segall, Kim Gordon, Blanck Mass, This Heat, Oh Sees, Black Midi ve Lingua Ignota, Zebulon da sahne alan arasındadır. Yerel bir favori!

SHORT STOP Echo Park

Los Angeles’ta hipster’ların Dodger hayranlarıyla buluştuğu tek yer! Echopark’ın Short Stop’u, local bar kültürünü dans kulübüyle birleştirmeyi başarıyor. Çoğu kişinin mutlu alanı olan bu notka, herkesi sadece iyi vakit geçirmeye davet ediyor. Echo Park’ın eklektik kalabalığı ile sosyalleşmenize yardımcı olmak için uzatılmış happy hour, atari oyunları, fotoğraf kabini ve bilardo masası bulunuyor. Her ayın ilk Salı günü, Eastside kalabalığının çılgınca partileyebileceği bir gay bara dönüştüğünü de unutmayalım.

FOOTSIE’S Cypress Park

Los Angeles’taki en çeşitli playlistlerden birine sahip olan bu ufak bar, Footie’s, on yıllardır Cypress Park’ın onde gelen favorilerindendir.

Bu süper karanlık bar, soul, funk, R&B’den punk, new wave ve metale kadar her şeyi çalıyor. Yerel sanatçılar, hipster’lar ve müzisyenlerle kaynaşmak için verandanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ucuz bira ve inkar edilemez derecede kapsamlı bir kütüphaneye sahip juke box, iyi vakit geçirmenizi garanti edecektir.

TIKI TIKI
WALT’S BAR Eagle Rock

Eagle Rock’ın favori mekanına dönüşen eski bir tesisatçı dükkanı!

Retro langırt/arcade bar, daha fazla sanatçı ve kreatifin bölgeye taşınmasıyla Eagle Rock’ın değişen sahnesine önemli bir ek oldu. Yerel fıçı bira, sosisli sandviç, veranda ve langırt, Doğu yakalıların sahip olmayı sevdiği rahat eğlence türüdür.

TIKI-TI Loz Feliz

Yatak odanızdan daha küçük olabilir ama bu dünyaca ünlü tropik kokteyl mekanı asla hayal kırıklığına uğratmaz!

Bu Hawaii temalı aile işletmesi barda sadece 12 tabure ve birkaç masa bulsa da repertuarında 94 eşsiz kokteyl yer alıyor. Los Feliz’in simgesi Tiki-Ti, ünlü “ağır içkileri” ile bardan memnun ayrılmanızı sağlayacaktır.

WALT’S BAR


ÖNERİLEN