KNWLS GÜNCELLEMESİ

DENİZ AKKAYA

AW21 koleksiyonu için Charlotte Knowles, KNWLS’u sunarak bugüne kadarki en kapsamlı koleksiyonunu kutluyor ve markaya yeni bir yol çiziyor…

Muhtemelen Charlotte Knowles’un 90’ların 70’lerle buluştuğu ütiliter örgü tozluklarını, korselerini, bodycon üstlerini Grimes, Bella Hadid, Kylie Jenner ve daha bir sürü ünlünün üzerinde görmüşsünüzdür.

Charlotte Knowles ve ortağı Alexandre Arsenault tarafından 2017 yılında kurulan marka, ilk çıkışını 2018 Sonbahar Kış Fashion East’in defilesinde yapmasının ardından, sürekli olarak güçlü ve marka kimliğinin sınırlarını net çizen koleksiyonlarıyla popülerliği yakalaması uzun sürmedi. Londra merkezli markanın temsil ettiği şeyler listesinin başında feminenlik geliyor. Knowles, kadın formunu vücudu saran parçalar ile vurguluyor.

Marka, 2021 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla birlikte sunduğu yeni logosu ile kendisine yeni bir yol çiziyor. 2021 Sonbahar-Kış koleksiyonu için Charlotte Knowles, KNWLS’u sunarak bugüne kadarki en kapsamlı koleksiyonunu da kutluyor. Knowles ve Arsenault yeni karar ile ilgili, “Charlotte Knowles’ı alıp, markayı sadece tekil bir çaba değil, daha geniş bir stüdyo uygulaması olarak yansıtacak şekilde kısaltmak için doğru an olduğunu hissettik. Bu marka kimliği güncellemesi bizim için yeni bir döneme işaret ediyor ve markamızı önümüzdeki yıllarda lüks bir markaya dönüştürme vizyonumuzu yansıtıyor,” dedi. 

‘FERAL’ adlı koleksiyon, KNWLS’un arkasındaki vahşi bir kadını kutluyor ve yönetmen ve marka işbirlikçisi Armaud Lajeunie’nin Freeka Tet ve Ruby Aldridge’in müzikleriyle sergilediği bir kısa film eşlik ediyor. 


ÖNERİLEN