HUGO COMTE’NİN RETROSPEKTİF FOTOĞRAF KİTABI

DENİZ AKKAYA

Fotoğrafçının çalışmalarının bir kutlaması olan kitap; Dua Lipa, Bella Hadid ve Kendall Jenner gibi ünlü isimlerden oluşuyor.

Dua Lipa’nın Future Nostalgia adlı albüm kapağının yaratıcısı olan Hugo, sanat yönetmeni David McKelvey ile birlikte ilk fotoğraf kitabını çıkarttı. Comte’nin yıllar boyu yaptığı çalışmaların arşivini ortaya çıkartan retrospektif kitap; Bella Hadid, Kendall Jenner, Irina Shayk, Vittoria Ceretti ve Adut Akech gibi isimlerin daha önce hiç görülmemiş fotoğraflarını içeriyor.

Mimarlık, müzik ve tasarım dünyalarıyla daha yakından çalışmaya başlayan Comte, “İlk üç yıllık çalışmamın sembolü olan bir nesne yaratmak istedim. İnsanların o zamandan beri etrafımda bir tür kimlik yarattığını hissetmeye başladım. Tüm bu farklı bakış açılarına sahip olmak, çalışmamın tek bir kimlik ve mesaja sahip olduğunu fark etmemi sağladı” dedi.

Kitap, Comte’a kariyeri boyunca ilham veren kadınları, sadece konu olarak değil, aynı zamanda devam eden vizyonunun ilham perisi olarak da kutluyor. 200 sayfaya yayılan ve 24.5 x 31 cm ölçülerindeki kitap 2.500 kopya ile sınırlı ve bunların ilk 50’si Comte tarafından imzalanmış.

Kitabını adlandırmayan Comte, çalışmalarının konuşmasını istemiş. Comte’nin kendi yayımladığı kitap, fotoğrafçılık kariyerinin ilk beş yılını kutluyor. Kitap, HugoComte.com’da satışta!


ÖNERİLEN