HOUSE OF GUCCI HAKKINDA TÜM BİLDİKLERİMİZ

DENİZ AKKAYA

Hepimizin sabırsızlıkla vizyona girmesini beklediği film House of Gucci’nin ilk fragmanı Perşembe günü yayınlandı.

İşte filmle ilgili tüm bildiklerimiz:

Film, Oscar ödüllü oyuncu Lady Gaga’nın A Star Is Born adlı filminden sonraki ilk filmi olacak. Dolayısıyla Gaga’nın hayranları, yeni rolünde onu görmek için sabırsızlanıyorlar!

Ünlü markanın başkanı Maurizio Gucci, 1995’de bir tetikçi tarafından vuruldu. 1997’de eski eşi Patrizia Reggiani cinayeti planlamaktan tutuklandı. Film, Maurizio’nun öldürülmesine neden olan olayları ve Patrizia ile olan evliliklerini inceliyor.

Yaşandığı dönem, “Kara Dul” lakabı takılan Patrizia, 18 senesini hapishanede geçirdi ve 2016’da tahliye oldu. Patrizia’nın Maurizio’nun ölmesini istediği bilinen bir gerçek; ancak mahkemeye yalnızca bir tetikçinin ücretini sorduğunu söyleyerek Cinayeti planladığı iddialarını reddetti ve Pina Auriemme tarafından kumpasa düşürüldüğünü iddia etti.

Adam Driver filmde Maurizio Gucci’yi canlandırırken, kardeşlerini Jared Leto ve Jeremy Irons oynuyor. Al Pacino ise markanın kurucusu Aldo Gucci olarak karşımıza çıkıyor. Tesadüfen markanın şuanki başkanıyla evli olan Salma Hayek ise Patrizia’nın sırdaşı Pina Auriemma’yı canlandırıyor.

Ridley Scott’ın yönetmenliğini yaptığı film, House of Gucci 24 Kasım’da vizyona girecek.


ÖNERİLEN