Hakkımızda

Dry Clean Only, ağırlıklı olarak bir moda platformu olmasının yanı sıra içinde bulunduğu toplumun meselelerine sırtını dönmez. Moda sektöründeki yerleşmiş ve önüne geçilmekte zorlanan sıkıntılara karşın, çözüm odaklı içerikler üreterek okuyucuya seçenek sunmaya ve farkındalık yaratmaya çalışır. Yargılamaz, yarışmaz ve ötekileştirmez. Klişeleşen her şeye karşı yenilikçi ve meraklı bir tutuma sahiptir. Türkiye moda endüstrisindeki genç ve yetenekli bireyleri Dünya’ya tanıtma arzusundadır.

 

Değişimin bireyin kendisinde başladığına inanıyoruz. Her bir değişen birey de toplumun dönüşmesine doğrudan katkıda bulunur. İçinde bulunduğumuz zamanların tekstil, yayıncılık ve sanat sektöründe yaratacağı yenilikleri heyecan içinde takip ediyoruz. Bu dönüşümle birlikte hareket ederek; daha duyarlı, farkındalığı yüksek ve iyimser bir yere ulaşmada aktif rol alınması gerektiğine inanıyoruz.

 

Dry Clean Only ekibi; moda, mimari, müzik ve sanat sektörünün bilinen, dinamik, hevesli ve tecrübeli bireylerini bünyesinde barındırır. Fotoğraf, moda, sanat & kültür, güzellik ve mimari gibi başlıkların yanı sıra insan hakları temelli kadın mücadelesi ve iklim krizi konularını sürekli içerik girilen birer alt başlık olarak ilan eder. Dry Clean Only magazine üç ayda bir yeni içeriklerle basılır ve seçkin satış noktalarını yerini alır. Derginin satışa çıkmasıyla eş zamanlı olarak İngilizce ve Türkçe versiyonları drycleanonlymagazine.com ve diğer online satış platformlarında yerini alır. Dry Clean Only moda ve sanat dallarıyla ilgilenen ve teknolojiyle adaptasyon sorunu yaşamayan tüm yaş grupları için kucaklayıcıdır. Geleceğin potansiyel sanatçıları, iş insanları ve eğitimcileri olarak görev yapacak Z jenerasyonu ile yakından ilgilidir.