GÜZELLİK UYKUSU: EN İYİ KORE MASKELERİ

DENİZ AKKAYA

Kışın buzzzz gibi gelişiyle, cildimiz de gerilmeye ve kurumaya yer arar hale geldi. Şimdi daha iyi bir cilde giden yolda bir güzel uyuyoruz!

“Güzellik uykusu” bir deyişten aslında çok daha fazlası! Eğer 8 saatlik gece uykunuzu almakta zorlanıyorsanız veya uyandığınızda cildinizin bir şeylerden mahrum kaldığını hissediyorsanız, gece yüz maskeleri kurtarıcınız olabilir! Uyurken işe yarayan süper ekstra güçlü bir serum veya yüz kremi gibi düşünebilirsiniz bunu. 

Neden mi gece maskeleri? Öncelikle, aktif maddelerle dolu gece kremleri olan bu “maskeler” akne, kızarıklık, koyu lekeler ve kuruluk gibi belirli cilt sorunlarını hedef almak için harikadır. Ve geceleri, cildiniz onarım modundayken ve aktif maddelere son derece açıkken kullandığınız için, oldukça etkilidirler. Öyleyse cildinize bir iyilik yapın ve sizin için seçtiğimiz aşağıdaki en iyi 10 gece maskesine bir göz atın 🙂

Gece maskelerini sürüp, 15 dakika sonra durulayamazsınız. Bunun yerine yatmadan önce uygulayın ve siz uykunuza dalarken bırakın işini yapsın.

Uyku maskesi bileşenleri, amaçlarına bağlı olarak değişir. Kremsi dokulu uyku maskeleri genellikle kuru ciltlere yöneliktir ve süper nemlendiricidir. Jel dokulu uyku maskeleri ise genellikle yağlı, karma veya akneye meyilli ciltler için en iyisidir. Bunların hepsi cildinize göre değişebilir. Bu nedenle her zaman ürün açıklamalarını okumakta fayda vardır.

Mizon Cosmetics Snail Wrinkle Care Sleeping Pack

Maskenin yapış yapış dokusu ilk seferde biraz rahatsız edici olabilir ama dayanırsanız faydalarına inanamayacaksınız. Sabah yıkamanıza gerek yoktur. Cilde esnekliğini geri kazandırır ve zarar görmüş cildi onarır.

KLAIRS Freshly Juiced Vitamin E Mask

Bu maske, uyku maskesi veya gündüz nemlendiricisi olarak çok yönlü kullanıma sahip. E Vitamini, C Vitamini ve Niacinamide ile dolu bu maske, cildi sıkılaştırır, nemlendirir ve besleyerek aydınlık görünmesini sağlar. Bu maskenin faydaları içindeki E vitaminin antioksidan gücünden de ileriye gidiyor. Genellikle kuru ve hassas ciltlerde mucizeler yaratıyor bu maske!

COSRX Ultimate Nourishing Rice Overnight Spa Mask

Cilt bakım ürünlerinizden tam anlamıyla yararlanmak istiyorsanız COSRX Ultimate Besleyici Pirinç Gecelik Spa Maskesi tam size göre! Bu maskeyi hem gece maskesi olarak, hem bir süre sonra durulayacağınız hızlı bir maske hem de gündüz kremi olarak kullanabilirsiniz! Pirinç özü ve Niacinamide ile zenginleştirilmiş maske, cildinizi besleyerek dolgunlaştırır. Cildinizi neme doyurur ve parlak bir görünüm sağlar.

COSRX Ultimate Moisturizing Honey Overnight Mask

Akne eğilimli ciltler bu maskeye bayılır! Antibakteriyel ve antiinflamatuar özelliklere sahip %87,26S Propolis özü ve doğal balmumu içeren bu uyku maskesi, akneye meyilli cildi iyileştirmek için mükemmeldir.

MISSHA Super Aqua Cell Renew Snail Sleeping Mask

Salyangoz özünün inanılmaz iyileştirici, besleyici büyüsü ile cildinizi yenileyin. Bu uyku maskesi, baobab ağacı özü ve deniz suyu ile cildinizi hem yatıştırır hem nemlendirir!

Kore uyku maskeleri, “güzellik uykusuna” yepyeni bir anlam kazandırıyor!


ÖNERİLEN