GİYİNMEYİ TEKRAR EĞLENCELİ HALE GETİREN BAHAR TRENDLERİ

DENİZ AKKAYA

Dünya genelinde aşılanma sürecinin hızlanmasıyla yeniden yeşeren kolektif umudumuz, bahar koleksiyonlarında vücut buldu!

Bu sene, 70’ler estetiğinin etkisi capcanlı ve rengarenk baskılar formunda dolaplarımızda yerini aldı. Bu dönemin geri dönüş yapan deli ruhu, bu zor zamanların geçeceği mesajını verirken aynı zamanda vakit geçirdiğimiz kapalı alanlarda hayatımıza bir renk getirmiş de oldu. TikTok uygulamasında geçireceğiniz 15 dakikada, özellikle Gen Z’nin hayat dolu tarzını ve giyinmeyi tekrar eğlenceli hale getiren bahar trendlerini göreceğinizi garanti edebiliriz.

İşte hayat dolu bahar trendleri!

Zıt Desenler

Farklı desenleri eşleştirme kaosunu kucaklamaya hevesliyseniz, bu sezonun koleksiyonları açısından pek şanslısınız demektir. 70’lerin etkisiyle geri dönüş yapan psikedelik baskıları gömleklerden iç çamaşırına kadar her türlü formda görmek mümkün. Bu baskıları çiçekli veya grafik baskılarla kombinlemek kulağa delilik gibi gelebilir. Ancak hepimizin de ihtiyacı olan şey bu değil mi? Birazcık delilik…


Vatkalar

Geçtiğimiz Eylül Moda Ayı’nda vatkalı giysilerin popülaritesi, insanlar ile aramıza mesafe koyduğu için oldukça mantıklı gelmişti. Bu siluet aynı zamanda güç de saçıyor! Belirsizlik içinde evlerimizde geçirdiğimiz bir yılın ardından, şehrin sokaklarına yavaş yavaş geri dönmeye başlıyoruz ve bunu devasa omuzlar ile yapıyoruz! 

Monochrome Setler

Son birkaç senenin, özellikle de geçtiğimiz senenin en büyük trendi, tek renkli takımlar olsa gerek. Yazlık, kışlık, örgü parçalardan tutun da kumaş şık takımlara kadar, monochrome takımları hemen hemen tüm markalarda bulmak mümkün.

Büyük Siluetler

Terzilik, cinsiyet sınırlarının sürekli bulanıklaşmasıyla ilhamını erkek gardırobundan alıyor. Pantolon takımları AW22 koleksiyonlarında karşımıza, rahat keçe ve ipek kumaşlarda, büyük boy formlarda karşımıza çıktı. Daha az yapılandırılmış siluetler, tüketicilerin rahatlığı tercih ettiği bu günlerde, loungewear’dan özel el işçiliğine kadar tüm unsurları taşıyor.ÖNERİLEN