GIRLS BY GUEN FIORE

DENIZ AKKAYA

Fotoğrafçı Guen Fiore ve stilist Rubina Vita Marchiori, yirmili yaşlarının başındaki kadınları belgeleyen bir dizi samimi portre olan GIRLS adlı projede bir araya geldi. Proje, Gen-Z kadınlarının korkusuz özgünlüğünü kutluyor!

Guen Fiore ve Rubina Vita Marchiori, genç kadınların deneyimleri etrafındaki anlatıyı yeniden yazmak amacıyla 2019’da birlikte çalışmaya başladı. Aslen Roma’lı olan Guen, bir yıldan neredeyse iki sene önce Londra’ya taşındı ve çalışmalarına burada başladı. Guen ve Rubina, süjelerinin benzersizliğini yakalamanın bir yolu olarak görsel hikaye anlatımı ve modayı kullandılar. Evdeki genç Z kuşağı kadınlarının filtrelenmemiş görüntülerini içeren proje, ikilinin büyümeye olan hayranlığını arttırmış.

Fiore ve Vita Marchiori, özellikle gençliklerinde popüler olan trendlerin yeniden ortaya çıkmasından ilham aldı: Y2K, büstiyerler, denim, tığ işi ve liste uzayıp gidiyor!

“Dış benzerlik bir yana, bu yeni nesil kadınların, bizim neslimizde olmayan bir özgüven, özgürleşme ve kendilerini ifade etme arzusu sergiledikleri apaçık ortada. Bu çok kıymetli. Bu unsuru gerçekten yüzeye çıkarmak ve odak noktası haline getirmek istedik ”diyor Fiore, The Face dergisine proje hakkında verdiği röportajda.


ÖNERİLEN