DONDA GİZEMİ

DENİZ AKKAYA

Yine yeni yeniden oyuna geldik…

Kanye West, 10. stüdyo albümü DONDA’nın piyasaya sürülmesini erteledi. İlk olarak 23 Temmuz Cuma günü piyasaya sürülmesi beklenen albümün çıkış tarihi 6 Ağustos’a ertelendi.

Cuma günü albümün çıkmadığını gören hayranların hayal kırıklığını dile getirmesinin ardından Justin Laboy konuya Twitter üzerinden açıklık getirdi. Gönderide, rapçinin onuncu stüdyo albümünün birkaç hafta ertelendiğini ve 6 Ağustos’ta çıkacağını duyurdu. 

Laboy: “Kanye West, Donda’nın çıkış tarihini 6 Ağustos’a erteledi. Sabrınız için teşekkürler, hayranlarına hiçbir şeyi aceleye getirmeden, mümkün olan en iyi ürünü vermek istiyor.  Sizleri tüm kalbiyle seviyor.  Tanrı #Donda’yı korusun. ”

Donda song list

Albüm gecikmesinin yanı sıra, TMZ Kanye’nin şu anda Mercedes-Benz Stadyumu’nda yaşadığını bildirdi. Kanye West, albümü Cuma günü stadyumdan bir Apple Music canlı akışı aracılığıyla yayınladı. Dinleme partisinin ardından stadyumdan ayrılmayan West, kendisine bir stüdyo ve yaşam alanı oluşturmuş; albümü bitirene kadar buradan ayrılmayı da düşünmüyormuş.

TMZ ve Kanye’nin sık işbirliği yaptığı Malik Yousef de albümün yeni çıkış tarihi 6 Ağustos’u duyurdu. Ama bizden size tavsiye, Kanye’den gelen tarihlere pek de bel bağlamayın. Kanye’nin söz verdiği albümleri bir türlü yayınlamama gibi kötü bir huyu var 🙂

Donda Album Art

Tek umudumuz Donda’nın TLOP’yi geçmemesi.

DONDA canlı akışında, JAY-Z, Travis Scott, Pusha T, Lil Baby, Lil Durk ve Pop Smoke gibi sanatçılar yer aldı. Ayrıca JAY-Z’nin albümdeki varlığı, ikonik hip-hop ikilisinin dargınlığının sona erdiğini göstermiş oldu ve “Watch the Throne 2” gelir mi sorusunu akıllara getirdi.


ÖNERİLEN