DICE KAYEK AW21: PHILLIPPE STONE’U KİM ÖLDÜRDÜ?

DENİZ AKKAYA

Dice Kayek 2021 Sonbahar/Kış koleksiyonunda, post romantizm üzerine olan benzersiz yaklaşımını, yüzyılın özgün referanslarıyla harmanlıyor ve bu sefer, Agatha Christie benzeri bir masalın karakterlerini tasvir ediyor.

Koleksiyona eşlik eden ve Dice Kayek’in sıklıkla iş birliği yaptığı dünyaca ünlü yönetmen Marie Schuller bu kısa filmde; Candan Erçetin, Selma Ergeç, Ahu Yağtu ve Hatice Aslan gibi Türkiye’den usta oyunculara yer verdi. Bu gizemli cinayeti Dice Kayek 2021 Sonbahar/Kış koleksiyonu ile Pera Palace’ın büyülü atmosferinde çözdü!

1960’ların yoğun sinematik tesiri ile sunulan koleksiyon, bu sezonun hacimli kıyafetlerine, kısa kokteyl elbiselere, özel dikim kıyafetlere ve sessiz sinema yıldızlarını anımsatan siyah-beyaz, mücevher bezeli parçalara yer veren her bir stil, ayrı ayrı her oyuncunun yaradılışını vurguluyor. Göz
kamaştırıcı otel misafirleri aralarındaki gizemli kötü adamı yakalamak için iz sürerken, onlara şık ve karikatüristik silüetler eşlik ediyor.
Film, Dice Kayek evreniyle derin bağları olan karaktere sahip kadın ve erkeklerden oluşan ve tamamı Türk bir oyuncu kadrosu etrafında işliyor.


RECOMMENDED