CİLT SORUNLARINIZA SOĞUK ÇÖZÜM: BUZ

DENİZ AKKAYA

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için lüks içeriklere veya DIY maskelere ihtiyacınız yok! Sağlıklı cildin sırrı buzluğumuzdan geçiyor…

Cildinize buz sürme düşüncesine çok sıcak bakmıyor olabilirsiniz, ancak faydalarına inanamaycaksınız. Buz küpleri, içeceklerimize koyduğumuz donmuş sudan daha fazlasıdır, yalnızca içimizi değil, doğru kullanımda cildimizi de inanılmaz derecede ferahlatır. Buzluğumuzdaki buz kalıbının, cilt bakımı rutinimizi destekleyeceğini kim bilebilirdi?

Kasım ayı ile birlikte havalar soğumaya başladı ve önümüzdeki birkaç ay soğumaya daha da devam edecek. Dışarısının buz gibi olduğu, evden ayrıldığınız ve gideceğiniz yere vardığınızda cildinizin ve makyajınızın mükemmel gözüktüğünü fark ettiğiniz oldu mu? Evet ise, işte nedeni!

Donma sıcaklığı ve soğuk sıcaklıklar, kan damarlarınızı daraltır ve enflamasyonu yatıştırır. Bu gözle görülür şekilde yüzünüzdeki yorgunluğu azaltır, kan akışını iyileştirir ve cildinizi aydınlatır ve böylece cilt anında parlaklık kazanır.

TLP-SAHY-0594

Sabah veya akşam, cildinizin berraklığını arttırmak, tonunu eşitlemek, şişlikleri dindirmek ve yaşlanma belirtilerini azaltmak için cildinizi “buzlayabilirsiniz”. Cildinizi buzladığınızda suratınızdaki kan dolaşımı artar ve sonucunda cildiniz dolgun ve güzel gözükür. Bu tekniği Koreliler de yıllardır kullanıyormuş! Cildinizi buzlamanın bir diğer faydası ise gözeneklerinizin küçülmesine yardımcı olur. Hepimiz cilt bakımı rutinimizde yüzümüzü yıkadıktan sonra, gözeneklerin kapandığından emin olmak için yüzümüze soğuk su çarpmamız gerektiğini biliyoruz. Ancak buz, işleri çok daha efektif bir seviyeye taşıyor.

Artık “buzlamanın” cildiniz için bir mucize olacağını öğrendiğinize göre, onu nasıl doğru uygulamanız gerektiğine geçelim 🙂

  • Bazı buz küplerini ince bir bez veya mendile sarıp yüzünüze uygulayabilirsiniz.
  • Cildinize ekstra bir besin dozu vermek için domates, aloe vera suyu, salatalık suyu gibi malzemeleri buz kalıplarına da doldurup dondurabilirsiniz.
  • Günde bir defadan fazla uygulamayın.
  • Hassas cildiniz varsa, buz küplerini doğrudan yüzünüze uygulamaktan kaçının.
  • Buzu yüzünüzün belirli bir bölgesinde 1 dakikadan fazla tutmayın, dairesel hareketler ile yüzünüzde hareket ettirerek uygulama yapın.
  • Özellikle herhangi bir besin ile dondurduysanız buzlarınızı, göz çevrenizden uzak durun.
  • En iyi sonucu elde etmek için daima küçük dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın.
  • Uygulama sırasında yanma hissi veya herhangi bir rahatsızlık hissederseniz, uygulamayı durdurun.

Dolabınızdaki buz kalıbını kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda çeşitli markalardan küre halinde gelen kalıp şeklindeki ürünleri edinip cilt bakımınıza özel bir adım ekleyebilirsiniz. Favorim buz küresi Miracle Ball’u buradan inceleyebilirsiniz.

Haydi herkes buzdolaplarına! Eğer sabahları sizi kahve bile ayıltmıyorsa, “buzlamayı” kesinlikle deneyin!


ÖNERİLEN