C VİTAMİNİNİN GÜCÜ

DENİZ AKKAYA

Küçüklüğümüzde kahvaltılarımızın vazgeçilmezi, 20’li yaşlar ile birlikte cilt bakımı rutinimize terfi etti!

C vitamini mükemmel bir cilt bakım bileşenidir, çünkü her cilt tipi için güvenli ve inanılmaz anti-aging, nemlendirici ve ışıltı verici faydaları vardır. C vitamini, piyasadaki en güçlü cilt bakımı antioksidanlarından biridir, bu da sizi oksidatif stres adı verilen bir şeyden korumaya yardımcı olduğu anlamına gelir. Oksidatif stres, yaşlanma belirtilerinin arkasındaki ana suçlulardan biridir. Çevresel stres faktörleri, cildinizi, kolajen rezervlerinizi azaltan ve donuk, sarkık bir cilde neden olan serbest radikaller ile tanıştırır. C vitamini gibi antioksidanla da, bu serbest radikalleri cildinize herhangi bir zarar vermeden önce yok eder.

Antioksidanları, UV ışınları, kirlilik, stres ve ısı gibi dış faktörlerden koruyan bir kalkan olarak düşünebilirsiniz. C vitamini serumunun kısa vadeli koruyucu faydalarına ek olarak, daha eşit bir cilt tonunun ek gücünü de elde edeceksiniz.

C vitamini serumu transepidermal su kaybını azaltıcı özelliğe de sahiptir. Cildinizi nemlendirmek için seramidler ve hyalüronik asit gibi her zamanki nemlendirici içeriklerinize hala ihtiyacınız olsa da, C vitamini bu bileşenlerin tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olabilir. C vitamini ile cilt bariyerinizi güçlendirmek, cildinizi nemli ve sağlıklı tutmakla eşdeğerdir, bu nedenle günlük antioksidan uygulamanızı cildiniz için mini bir egzersiz olarak düşünün.

C vitaminini, temizleyiciler de dahil olmak üzere çok çeşitli cilt bakım ürünlerinde bulabilirsiniz. Ancak C vitamini değişken bir bileşendir; bu nedenle bir serum ararken neye bakmanız gerektiğini bilmeniz büyük önem taşır. C vitamini güneşe duyarlı olduğundan, yani güneşe maruz kaldığında oksitlenebileceği ve daha az etkili olabileceğinden, koyu renkli, şeffaf olmayan şişedeki ürünlere yönelmelisiniz. Ayrıca C vitamini, tek başına dengesiz olma eğilimde bir bileşimdir. Bu nedenle C vitaminini stabilize edecek başka bir bileşen ile birlikte sunan ürünleri tercih etmek, güvenli bir seçim olacaktır. İşte bizim favori C vitamini serumlarımız!

Önerilerimiz

Klairs – %5 Freshly Juiced Vitamin C Serum:

Hassas ciltler için bile yeterince güvenli olan, C vitamini açısından oldukça zengin bu serum ile, cilt tonunuzu aydınlatıp, eşitlemeye yardımcı olabilirsiniz.

Jumiso – All Day Vitamin Brightening & Balancing Facial Serum:

A, B, C, D, E ve K vitamin kompleksleri ile dolu %86.14 oranda vitamin ağacı özü içeren bu aydınlatıcı, dengeleyici serum ile aydınlık ve dengeli bir cilt tonuna kavuşmak artık hayal değil.

By Wishtrend – %21.5 Pure Vitamin C Advanced Serum:

%70 vitamin ağacı suyu ve %21.5 oranda saf C vitamini ile akneleri azaltıp akne izlerini gideren bu serum, gözenekleri sıkılaştırmaya da yardımcı olur.


ÖNERİLEN