BOTTEGA “SALON 02” SUNUMU İÇİN NEREYİ SEÇTİ?

DENİZ AKKAYA

Sosyal medya hesaplarını kapatan Bottega Veneta, moda endüstrisini sarsmanın ve merak uyandırmanın yeni yollarını bulmaya devam ediyor.

Bottega Veneta, Berlin’in ve tüm dünyanın en gizimli gece kulübü Berghain’da gizli bir defile düzenlediğini açıkladı. Marka, hem sosyal medyadaki mesafeli pozisyonuyla hem de Berghain’ın fotoğraf yasak kuralıyla uyumlu bir sunum yapmış olacak ki, içeriden hiçbir görüntü paylaşılmadı.

Koleksiyondan herhangi bir görüntünün paylaşılmasa da sunuma katılan davetlilerin sokak stili görüntülerine sahibiz en azından 🙂 Önemli katılımcılar arasında Virgil Abloh, Stefano Pilati, Bal Dijon, Skepta, Slowthai ve Burna Boy yer alıyor. Berghain’ın ünlü kapı görevlisi Sven Marquardt, Marc Goehring, Maria ve Joerg Koch de davetliler arasındaydı.

Herkes salgın ile baş etmede karantina uygulamalarına uyarak üstüne düşeni yaparken. Bottega Veneta’nın Berghain’da bir defile, ardından da Soho Berlin House’da bir parti düzenlemesi tepkilerin de odağı oldu. Almanya artan vakalar nedeniyle, ülke genelinde sıkı kısıtlamalar uygularken, dünyanın dört bir yanından “elit” bir grubun defile için ülkeye gelip partilemesi, yine lüks moda markalarının “elitist” tavırlarının gündeme gelmesine neden oldu.

Bottega Veneta’nın SS21” Salon 02 ” koleksiyon sunumunun sokak stillerinden birkaçı:


RECOMMENDED