BOTTEGA İTFİAİYE BİNASI CORKTOWN DETROIT’TE AÇILIYOR

Salon 03 sunumuyla örtüşen mekanda sanat, tasarım ve müzik yer alıyor…

Detroıt, MI – 18 Ekim 2021 – Bottega Veneta, 16 Ekim Cumartesi günü Corktown, Detroit’teki Bottega İtfaiyesini 1201 Bagley Caddesi’nde açtı. Marka, 16 Ocak 2022’ye kadar açık kalacak alanı geliştirmek için Detroit kreatifleriyle işbirliği yaptı.

Mekan, 21 Ekim’de tarihi Michigan Tiyatrosu’nda gerçekleşen markanın İlkbahar-Yaz 2022 koleksiyonunun Salon 03 sunumuyla birlikte açılıyor. Daha önce Londra ve Berlin’de sunulan Salon 01 ve Salon 02’den sonra Salon 02, markanın ABD’de yaptığı ilk sunum oldu.

Bottega Veneta, Detroit’in müzik, tasarım ve mühendislik inovasyonlarının muazzam kültürel etkisine hayran. Kreatif Direktör Daniel Lee liderliğindeki marka, mekanı organize etmek için Detroit merkezli ortaklarla yakın işbirliği içinde çalıştı. Mekanda öne çıkan özellikler arasında Yeraltı Müzik Akademisi’ne ait bir plak mağazası, Asmaa Walton tarafından tasa bir okuma odası, Chris Schanck ve Aratani Fay’in tasarım çalışmaları, Substudio’nun tekstil ürünleri, Donut Shop’un mobilyaları, Hamtramck Ceramck’ın seramikleri, Sophie Eisner’ın kabartma heykelleri ve Ruben Cardenas küratörlüğünde oluşturulan basılı eserler yer alıyor.

İngiltere’nin endüstriyel Kuzeyinde doğan Lee’yi, Detroit büyülenmiş ve 2015’teki ilk ziyaretinden bu yana işbirliği yapmak için oldukça istekliymiş. 2018’de atanmasının ardından Lee, modaya gerçekten bağımsız yaklaşımıyla lüks markayı geleceğe taşımasıyla ünlendi. Kuzey Amerika’da devam eden işbirliklerini dört gözle bekliyor ve marka önümüzdeki aylarda diğer Amerikan şehirlerinde benzer deneyimlere ev sahipliği yapacak.


ÖNERİLEN