BELLA FREUD & DAISY WALKER’DAN CİNSEL İSTİSMAR MAĞDURLARINA DESTEK PROJESİ

DENİZ AKKAYA

Fotoğrafçı Daisy Walker ve moda tasarımcısı Bella Freud ile işbirliği dahilinde, Solace Women’s Aid’i desteklemek için bir portre serisi sundular.

Aşkın tüm formlarını kutlayan fotoğrafçı Daisy Walker ve moda tasarımcısı Bella Freud, Solace Women’s Aid adlı yardım kuruluşu için yeni bir portre serisi oluşturmak üzere bir araya geldi. Walker’ın çektiği görüntüler, cinsiyet veya dış görünüşten bağımsız olarak birlikteliklerin yanı sıra öz sevgiye de hassas bir bakış sunuyor.

Walker, genellikle doğa ile bütünleşmiş çıplak kadın formunu fotoğraflamasıyla tanınıyor. Yakaladığı kareler yalnızca kadın formunu değil, aynı zamanda fotoğraflanan kadını güçlendirerek kutlar nitelikte. Bir cinsel taciz mağduru olan Walker, çıplak bir vücudu fotoğraflamasının kendi tramvasından iyileşmede ona yardımcı olduğunu söylüyor.

Freud ile Walker’ın bu ortak projesi, tecavüz ve aile içi istismardan kurtulanlara tedavi hizmetleri, konaklama, eğitim programları ve daha fazlası yoluyla ücretsiz destek sunan Solace Women’s Aid için bir bağış projesi olarak hizmet ediyor. Fotoğrafların baskıları, Freud’un “Love is the Drug” yazılı kokulu mumunun yanında satışa çıkacak ve gelirin yüzde 25’i doğrudan hayır kurumuna gidecek.

Walker, işbirlikleriyle ilgili, “Bella ve benim Solace Women’s Aid ile bir araya gelerek öz sevgiyi, aşkı ve beden sevgisini Sevgililer Günü için yeni bir mumla kutlamak çok doğru hissettirdi. Bella, fotoğrafçılıkta ve filmde referans imgeler konusunda bir usta ve içgüdüsel olarak, en karanlık zamanlarında kadınları desteklemeyi amaçlayan görsel sanatçılara ve projelere olan ortak sevgiye sarıldık” dedi.


ÖNERİLEN