BALENCIAGA PRIDE: “SAPMA DEĞİL, NORMUZ”

DENIZ AKKAYA

Balenciaga, Onur Ayını kutlayan yeni kapsül koleksiyonu tanıttı. “Anybody Is Queer” başlıklı kampanyayla birlikte yeni koleksiyon, tüm kimlikleri kutluyor ve markanın LGBTQ+ görünürlüğünün tanıtımını bir adım daha ileriye taşıyor…

Balenciaga, Onur Ayını kutlayan yeni kapsül koleksiyonu tanıttı. “Anybody Is Queer” başlıklı kampanyayla birlikte yeni koleksiyon, tüm kimlikleri kutluyor ve markanın LGBTQ+ görünürlüğünün tanıtımını bir adım daha ileriye taşıyor. Yapılan satışların %15’i, kendi türünde danışmanlık statüsüne sahip ve Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde kalıcı olarak bulunan tek kuruluş olan Outright Action International’a gidecek.

Patrick Welde tarafından mercek altına alınan Anybody is Queer başlıklı kampanya, üstler, tişörtler, kapüşonlular, şapkalar, eşarplar, çoraplar ve takılardan oluşuyor.

“Balenciaga, gerçek veya algılanan cinsel yönelimleri ve cinsiyet kimlikleri veya ifadeleri temelinde ayrımcılık veya istismara maruz kalan kişilerle ve onlar adına insan haklarını savunma misyonunda OutRight ile ortaklık kuruyor. Moda, bunun gibi önemli konuların altını çizerek pratik amaçlarının ötesinde faydalı olabilir.”

Her parça, her bir ayrı cinsel yönelimi temsil eden bir dizi uluslararası LGBTQIA+ bayrağıyla süslenmiştir. .  Koleksiyondaki bayraklar tablosu, dünya çapındaki herkesin kapsayıcılığını temsil eden tüm bayraklara yer veriyor.

Balenciaga Pride 2022 kapsülü, 13 Haziran 2022’den itibaren markanın resmi sitesinde bulabilirsiniz.


ÖNERİLEN