ARANAN NOSTALJİ BULUNDU: SAILOR MOON ETERNAL

DENİZ AKKAYA

Birden fazla jenerasyonun en sevdiği manga serisi Sailor Moon, Sailor Moon Eternal serisi ile devam ediyor.

Sailor Moon Eternal, Takeuchi Naoko’nun ikonik sihirli kızlarının son filmi olacak. 20. yıldönümü projesi olarak, 2012 yılında çalışmaları başlayan Sailor Moon Crystal, 2014’te vizyona girmişti. İki bölümlük Eternal serisi hem bir devam filmi hem de serinin “dördüncü sezonu” niteliğinde.

Covid-19 nedeniyle gecikmelere rağmen, Sailor Moon Eternal’in birinci kısmı nihayet geçen ay Japonya’da gösterime girmişti. 11 Şubat’ta ise filmin ikinci kısmı vizyona girdi! İkinci kısmın fragmanı:

Sailor Moon Crystal anime serisinin devamı olan Sailor Moon Eternal Part 2, Outer Senshi’ye odaklanıyor. Anime News Network’e göre, “Hotaru Tomoe, Super Sailor Satürn olarak ilk kez animede dönşümünü göreceğiz.” Chiaki Kon’un yönettiği, Kazuyuki Fudeyasu’nun yazdığı ve Studio DEEN ile Toei Animation’ın ortak yapımcılığını üstlendiği iki bölümden oluşan animasyon filmin güncellenmiş karakterleri Kazuko Tadano tarafından tasarlandı.

Süper Sailor Uranüs (Haruka Tenoh), Süper Sailor Neptün (Michiru Kaioh), Süper Sailor Pluto (Setsuna Meinoh) ve Süper Sailor Satürn (Tomoe Hotaru)’ün dönüşümleri ile başlayan fragman, serinin hayranlarını heyecanlandırdı!


ÖNERİLEN