ABOUT-FACE BY HALSEY

DENİZ AKKAYA

Halsey, yeni makyaj markası About-Face ile güzellik sektörüne ilk adımını atıyor. Marka, tam olarak şarkıcıdan beklediğimiz gibi: cesur, çok yönlü ve kullanan herkesi renklerle oynamaya ve yaratıcılıklarını keşfetmeye teşvik ediyor!

Geçtiğimiz yıl ünlülerin güzellik lansmanları ile doluydu. Selena Gomez, Patrick Starr, Lauren Conrad kendi kozmetik markalarını çıkararak; Fenty Beauty’nin yakaladığı başarıyı umdular. Bu isimlerin arasına şimdi Halsey de katıldı!

Vegan ve cruelty-free markanın ilk koleksiyonu, far olarak da kullanılabilen rujlar, sabitleyici sprey, bir makyaj süngeri ve iki prizmatik makyaj çantası içeren toplam on ürün içeriyor. Markanın Instagram hesabına göre Halsey, “About-Face” adını seçti çünkü bu, “kişinin yönünü aniden ve tamamen değiştirmek” anlamına geliyor. Baş harfleri AF olan marka, şarkıcının gerçek adı Ashley Frangipane’e de bir gönderme olabilir.

Halsey About-Face ile ilgili:

“hepimizin içindeki sanatçıdan ve çeşitliliği kutlayan topluluklardan ilham alıyor, çünkü herkesin en iyi benliği haline gelmek için kendi çılgın, karmaşık bir yöntemi var. Kendimi en özgür, makyajımı kurallara uymadan yaptığım zamanlar hissediyorum. Güzellik endüstrisinin normları vardır, ancak insanları bu standartlara meydan okumaya ve her şeyin kusurlu ve eğlenceli olmasına izin vermeye teşvik etmek istiyorum.”

Markanın ürün yelpazesi de oldukça geniş: likit mat rujlardan, aydınlatıcılara kadar, tüm makyaj ihtiyaçlarımızı giderecek gibi duruyor bu marka! Ancak ürünlerden en heyecanlandırıcısı göz ürünleri gibi gözüküyor. Gece mavisinden lilaya kadar pek çok renkte bulunan mat sıvı göz pigmentlerinden gözümüzü almakta epeyi zorlandık… Ayrıca markanın kampanya görselleri, makyaj markalarından görmeye alışık olduğumuz “mükemmel” ciltlerin ve kusursuz makyajların ötesine geçmiş; kusurların güzelliğini yansıtan nitelikte.

Instagram’da heyecanlı haberi duyurmak için yayınladığı videoda Halsey, tüketicilerin Instagram’daki gibi “kusursuz” olmayı bırakmalarını ve bunun yerine makyajlarında eğlenceye ve yaratıcılığa öncelik vermelerine duyduğu özlemi anlatıyor. Halsey, “About-Face hepimizin içindeki sanatçıdan ve çeşitliliği kutlayan topluluklardan ilham alıyor, çünkü herkesin en iyi benliği haline gelmek için kendi çılgın, karmaşık bir yöntemi var.”

Neyse ki, About-Face için çok uzun süre beklemeyeceğiz, koleksiyon 25 Ocak 2021’de satışa çıkıyor.


RECOMMENDED