2020’YE SANAL VEDA

ALARA ALPAY

Yeni yaşam stilimize ve alışkanlıklarımıza paralel olarak birçok marka ve sanatçı 2020’nin bitişini sanal konserlerle ve etkinliklerle kutluyor.

2017 den beri sahneye çıkmayan Justin Bieber’dan da hayranlarını sevindirecek güzel bir haber geldi; ünlü şarkıcı 2021 Yeni Yıl etkinliği olarak bir konser düzenleyecek. Etkinliğin sponsorluğunu yapacak olan T-Mobile ile anlaşan Bieber’ın sanal konser biletleri 25 Dolar. Binlerce hayran 31 Aralık’ta gerçekleşecek bu konseri dört gözle bekliyor.

Bu yıl evde oturup yılbaşı gecesi ne yapacaklarını kara kara düşünen müzik severler için tek iyi haber bu değil. Elektronik müzik severlerin tüm yıl boyunca beklediği Tomorrowland Festivali de bu sene yılbaşına özel performansları sanal ortamda gerçekleştirecek organizasyonlardan biri. Festivalin kendisi Temmuz ayının ortasında başlayacak olsa da bu bir günlük yılbaşı etkinliğinin sanatçılarından bazıları açıklandı bile; hayranlar Snoop Dogg, Martin Garrix, David Guetta, Camelphat, Charlotte de Witte, Diplo ve çok daha fazla sanatçıyı evlerinin konforunda canlı izleyebilecek. Sanatçılar, Tomorrowland’ın 3D ekibi tasarımcılarının ve grafikerlerinin oluşturduğu sahnelerde yer alacak, biletler ise 20 Euro’dan başlıyor.

Ancak eğlence sektörü sadece şarkıcılardan oluşmuyor, drag queenlerin de yılbaşı için çok güzel planları var. Drag Race hayranlarının heyecanla beklediği yılbaşı etkinliği de 31 Aralık’ta gerçekleşecek. Entertainment Weekly’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı habere göre bol kahkahalı, danslı ve gösterişli bir etkinlik bizi bekliyor. Etkinliğin sunuculuğunu Alaska, Bob the Drag Queen, Katya, Miz Cracker Peppermint ve Trixie Mattel gibi super ünlü ve sevilen queenler yapacak. BendeLaCreme, Ginger Minj, Jinkx Monsoon, Jujubee, Manila Luzon, Sharon Needles ve Trinity the Tuck gibi birçok büyüleyici queenin performansları da bizi bekliyor. Bilet fiyatları kategorisine göre 50 Dolardan 500 Dolara kadar değişiyor, favori queenlerinizle tanışmak istiyorsanız kesenin ağzını biraz açmanız gerekebilir çünkü ‘Opulence’ kategori bilet size idollerinizle Soru&Cevap ve sohbet etme şansı veriyor.

Tommorowland’in bir günlük sanal festivali, Justin Bieber’ın sahnelere geri dönüşü ve birbirinden yetenekli queenlerin gösterileri bu yılın dijital etkinliklerinden en çok ilgi çekenleri arasında. Koronavirüsle mücadeleye başladığımızdan beri sanal dünyada gerçekleştirilen etkinlik ve performans artışı, bize geleceğin nasıl olabileceğine dair ufak da bir ipucu veriyor.


ÖNERİLEN